PKO BP zacznie walkę z nielegalnymi bukmacherami i pokerem w sieci?

We wtorek 27 grudnia 2016r. bank PKO BP opublikował komunikat, w którym informuje, że dokonywanie transakcji za pomocą kart wydawanych przez bank lub z kont płatniczych jest niedozwolone: "PKO Bank Polski uprzejmie przypomina, że zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 (Dz. U. z 2016 r., poz. 471) o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. W związku z tym, niedozwolone jest wykorzystywanie do dokonywania operacji związanych z działaniami, o których mowa we wskazanym przepisie - kart płatniczych wydawanych przez Bank oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych Banku, m.in. przelewów."     Choć w treści wiadomości nie znajdziemy informacji o tym, że bank zamierza blokować transakcje czy zgłaszać użytkowników korzystających z nielegalnych usług do stosownych instytucji (nie możemy także wykluczyć, że jest to zabieg mający za zadanie jedynie odstraszyć ludzi od nielegalnych bukmacherów), …
Read more
  • 0